Zbiornik Srebrniki

Zbiornik retencyjny Srebrniki leży w Górnym Wrzeszczu, w biegu potoku Strzyża, w miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się kuźnia srebra. Stąd nazwa. Za Niemca to miejsce nazywało się Silberhammer. Wydłużyłem w czwartek moją rowerową drogę z pracy do domu, żeby tam zajechać, bo kilka dni wcześniej raportowana w ornitho.pl była tam rybitwa rzeczna. A ja żadnej rybitwy jeszcze w tym roku nie widziałem.

I żadnej rybitwy nie spotkałem. Zadowolony jestem z jednego odczytu obrączki na samcu krzyżówki. Odczytałem i metal, i plastik, a więc nie jestem pewien, ile punktów dostanę w Lidze Odczytywaczy. W każdym razie kaczor był zaobrączkowany w okolicy Parku Oliwskiego w lutym 2007 przez Andrzeja Kośmickiego. Teraz ma co najmniej 15 lat i nigdy nie był widziany poza Gdańskiem.

Był też 1 niezaobrączkowany łabędź niemy, jedna łyska i jedna dorosła kokoszka. Trochę śmieszek i mew srebrzystych, nad głową jerzyki. Śpiewały: zięba, strzyżyk, kapturka i trzcinniczek w kępce trzciny. Było gorąco i była jedna zakochana para karmiąca kaczki i śmieszki chlebem. I pojechałem do domu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s