Rogity

Rogity to wieś niedaleko Braniewa, na Warmii, którą odwiedzam regularnie od niemal 40 lat. Wieś, jak wieś. Trochę łąk i pól, kawałki lasów dookoła, gospodarcze zabudowania i trochę zwierząt. Nie ma szczególnych walorów typu stawy rybne, mokradła, itp. Ale zawsze zobaczyć coś można.

Zacznę nie ptasio. W Rogitach jest sobie staw, a na stawie pływają grzybienie białe, czyli nenufary. Zrobiłem zdjęcie samego liścia, ale są i kwiaty.

Nowym gatunkiem do listy rocznej była czapla biała. Z daleka zobaczyłem 4 ptaki w locie, wyglądały na mewy. Zrobiłem zdjęcie ptaka w środku i okazał się być czaplą białą. Nie zdążyłem już sprawdzić pozostałych trzech, więc uznaję, że widziałem co najmniej jedną czaplą i tak to zgłosiłem do Warmińsko-Mazurskiej Kartoteki Ornitologicznej.

Co poza czaplą? Śpiewała makolągwa, piecuszek i zięba. Na łąkach słyszałem skowronka i świergotka łąkowego. W drodze Braniewo-Gdańsk wypatrywałem ptaków na przydrożnych słupkach. Nadawały się do identyfikacji: gąsiorek, myszołów, pliszki żółta i siwa, trznadel i szpak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s