Srebrniki drugi raz

Drugi raz w czerwcu zahaczyłem wczoraj przejazdem o zbiornik retencyjny Srebrniki we Wrzeszczu. Okazja się pojawiła, bo z pracy jechałem do dentysty i było mi po drodze. Poprzednim razem odczytałem na tym stawie obrączkę na krzyżówce i liczyłem na podobne atrakcje i teraz.

I się nie zawiodłem. Co prawda nie spotkałem kaczora, którego odczytałem ostatnio, ale były 2 inne kaczki z obrączkami. Wpadły mi 3 punkty do Ligi Odczytywaczy. Wszystkie siedziały na drewnianym pomoście, w miejscu, gdzie poprzednim razem siedziała sobie zakochana para.

Na początek samica z metalową obrączką. To jej pierwszy odczyt, ma 3 lata i została zaobrączkowana w tym samym miejscu przez Włodzimierza Meissnera w lipcu 2018. Dwa punkty dla mnie za odczyt metalu.

A następnie samiec z zielonym plastikiem. Obrączkarz ten sam, ale wiek ptaka już inny. Ma 8 lat, został zaobrączkowany w pobliskim Parku Uphagena w styczniu 2013. Ja sam spotkałem go już w Parku Oliwskim, więc trochę wędruje po Gdańsku. Punkt dla mnie za plastik.

Co poza tym? Niewiele: pliszka siwa, łyska, oknówki. Nie siedziałem długo, wsiadłem na rower i pojechałem leczyć zęby.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s