Blogowe podsumowanie lipca

Mamy sierpień, więc wrzucam pakiet postów, które w lipcu zwróciły moją uwagę. Tym razem duży udział treści religijnych.

Michał Szafrański jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich blogerów. Polecam jego lipcowe: Firma, czyli Ty – dlaczego warto być małą firmą? Recenzja książki i przedmowa do polskiego wydania.

Ks. Macieja Zacharę poznałem osobiście i wydał mi się mądrym człowiekiem. Pisze bloga na liturgia.pl. Pomijam jego wpisy o muzyce country, choć sam powoli przekonuję się do tego grania. Przeczytałem ciekawą historię Scotta Hahna: O liturgii która zmienia życie – Scott Hahn. Książki pana Hahna podpowiadają mi się w różnych rekomendacjach i może rzeczywiście po nie sięgnę.

Sam Guzman i jego post Be a Man: St. Maximilian Kolbe’s Rule of Life. Wymagające i inspirujące.

O. Krzysztof Pałys, którego książkę recenzowałem niedawno tutaj i kolejny jego ciekawy wpis blogowy: Pogrążam się w zapomnienie, jakbym nigdy nie istniał. Historia bł. Henryka Suzo i pobożna naiwność.

Joe Heschmeyer opisujący prostą i skuteczną metodę rachunku sumienia: The “3-2-1 Examen”: An Easy Way to Revolutionize Your Spiritual Life.

W pracy nad sobą ważne są podstawy naukowe i tu pomocny będzie wpis Clark Leonard Hull i dedukcyjna teoria behawiorystyczna z portalu Piękno umysłu.

I na koniec krótkie i porządkujące How Not to Be Disappointed With Your Friends, z cyklu niedzielnych rozmyślań przy ognisku.

Poprzednie podsumowania blogowe: maj i czerwiec.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s