Istria

Sobota to przejażdżka po dużej części chorwackiego półwyspu Istria. Z Poreč pojechaliśmy do Puli, potem do Rovinj, nad Kanał Limski i na noc znów do Poreč. A właściwie mógłbym napisać, że zrobiliśmy trasę Porenzo – Pola – Rivigno – Canale di Leme – Porenzo. Nie wiedzieć czemu, tablice na półwyspie są dwujęzyczne, nazwy miejscowości, ulic i placów podają po chorwacku i włosku. Dziwne to również z tego powodu, że większość turystów tutaj to Niemcy i w pierwszym odruchu Chorwaci do wszystkich cudzoziemców zwracają się właśnie po niemiecku.

Kolejny raz miałem możliwość opatrywania się z mewami romańskimi. Obrazki jak na powyższym zdjęciu są powszechne, te ptaki zajmują też trawniki i mało uczęszczane parkingi samochodowe. Dołożyłem też do listy ptaków Chorwacji jerzyka – kilka tych ptaków latało w Puli.

Do miejskiej galerii w Rovinj sprowadzono na lato 2019 obrazy prezentowane pod wspólną nazwą Hiszpańscy mistrzowie XX wieku. Są Pablo Picasso, Salvador Dalí, Joan Miró i Antoni Tàpies, wszyscy do zobaczenia za 50 chorwackich kun, czyli około 30 polskich złotych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s