Biografie i autobiografie

Trzecia seria porad, co można kupić w prezencie wielbicielowi historii życia mniej lub bardziej znanych osób. Wszystko w ramach moich rekomendacji książkowych.

  1. Karol de Foucauld Michel Carrouges – historia człowieka, który walczył na wojnie, następnie przedarł się do muzułmańskiego Maroka w przebraniu, a potem nawrócił się i po pobycie w Nazarecie zamieszkał wśród Tuaregów na pustyni.

2. Dzieje duszy św. Teresa od Dzieciątka Jezus – opowieść dziewczyny, która wszystko brała wprost takie, jakie jest.

3. Dzienniczek św. Faustyna Kowalska – kobieta popełniająca rażące błędy ortograficzne i jednocześnie przenikająca najbardziej skomplikowane zagadnienia teologiczne.

4. Opowieści pielgrzyma – historia wędrowcy szukającego odpowiedzi na najważniejsze pytania.

5. Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936 Kazimierz Nowak – prawdziwa historia opowiedziana przez głównego bohatera, który samotnie przemierzył Afrykę z góry na dół i z powrotem, w dużej części jadąc na rowerze.

6. Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo Benedykt XVI – nadal można coś dodać do historii życia Chrystusa, a Benedykt XVI robi to bardzo dobrze.

7. Święci pierwszego kontaktu Szymon Hołownia – to zbiorowa biografia kilkunastu postaci, a życie każdej z nich jest warte poznania.

8. Rozmowy ze zwierzętami Konraz Lorenz – przyrodnik i laureat Nagrody Nobla opisuje swoje życie jako obserwację przyrody, w szczególności zwraca uwagę kontakt ze stadem kawek.

9. Święci codziennego użytku Szymon Hołownia – jeszcze jedna książka z serią biografii ludzi, których historię warto poznać.

10. Kurtyka. Sztuka wolności Bernadette McDonald – połączenie przekraczania siebie i poszukiwania piękna. Zrecenzowałem książkę na blogu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s